Halkımızdan Dahiyane Dolar Düşürme Taktikleri Dolar yükseldikçe yükseliyor; Euro ve Sterlin de ona uymuş, piyasaya ateş düşürdüler. Fakat kesinlikle endişeye mahal yoktur çünkü bu bir oyun.

İlk bakışta bunun bir oyun olduğunu anlayamamışsanız kesin kanınızda bir bozukluk vardır. Bir kere bu para birimlerinin tamamı dış mihraklara, düşman devletlere ait. Seçim öncesinde sözleşmiş gibi kamete kalktılar. Oysa milli paramız, dost ve kardeş Pakistan'ın parası karşısında son yıllarda tam yirmi beş kat değerlendi. Sırf bu veri bile büyük bir kumpasla karşı karşıya olduğumuzu anlamaya yeter. Ama sen gel de lanet muhaliflere anlat bunu: Cari açıktan giriyorlar, yolsuzluklardan çıkıyorlar. Samanın bile ithal edildiğini alçakça iddia ediyorlar. Güya borcunu ödeyemeyen çiftçiler banka kapılarında kendini yakıyormuş, sermaye ülkeden kaçıyormuş filan falan. Etin kilosu altmış lira diyen var yavv! Venezuela ile kıyaslayan mı ararsın, memlekette satılmadık fabrika kalmadı diyen mi!? Dilin kemiği yok tabii konuşurlar; ağızları torba değil ki büzesin. Devlet büyüklerimiz tarafından zehirli fikirlere karşı onca tedbir alınmasına rağmen hala bu düşünceler nasıl yayılıyor insanlar arasında anlamak mümkün değil. Hep bu sosyal medya denilen melanet yüzünden. Şeytan diyor ki ara 155'i aldır içeri şunları, akılları başlarına gelsin! Reisimiz 'Bizim merhametimiz gadabımızı geçecektir' buyurmamış olsa millet bilir yapacağını ama ahh o mübarek zatın yüreği yumuşak bir kere, yüreği! Kıyamıyor.

***

Neyse ki memleketimizde vatanperver büyük bir kitle var. Jet Fadıllarla, Kombassanlarla, Çiftlikbanklarla mücadelesinden alnının akıyla çıkmış milletimizin, ekonomi alanındaki yetkinliği tartışma götürmez. Şu sıralar Ramazan dolayısıyla kahraman evlatlarımızın kan şekeri düşük seyrediyor ancak yine de ülkeye kurulan kumpas karşısında herkes çözüm önerilerini sıralıyor. Bütün ezilen halklara örnek teşkil etmesi gereken bu fikirlerden bazılarını kaydedelim, insanlığa katkımız olsun. Buyrun, oyunu bozacak milli ve yerli teklifler:

 • Peynir-ekmek yeriz; yine de Erdoğan'a sahip çıkarız. Kimse boşuna sevinmesin! (Kamile Küçüker, Sosyal Medyadan)

 • Doların yükselişinden dolayı sosyal medyada felaket tellallığı yapanlara itibar etmeyiniz doların yükselişi Türkiye ekonomisinin çökmesi sonucu değil dış mihrapların cumhur ittifakını hazmedemeyişleridr bunun cevabınıda 24 temmuzda milletin iradesi verecektir. (Emir Eren, Sosyal Medyadan, yazım hataları düzeltilmedi.) 

 • İlk iş, dolar ile iş yapanlara hesap sorulmalı. Sabah (sabah olması önemli, baskın gibi olmalı), Reis dese ki doları 2.80'e sabitledik. Alış-satış yasak. Ülke dışına üç bin dolardan fazla çıkarmak yasak. Bak kimler ne kaybedecek!? İran yaptı bunu, biz neden yapamıyoruz?!  (Sosyal Medyadan)

Bizler Avrupa'dan Dolar‘ın ve Euro‘nun yükselmesini engellemek için ne yapabiliriz? Bütün Türkiyeseverleri bankalardan 100 € veya 100 USD bozdurmaya çağırıyoruz. Avrupa'da yaşayan müslümanların sayısı 45 Milyonu aşmış durumda ve Türklerin avrupadaki nüfusları 6 Milyon civarında. Her Müslüman 100 € bozdursa  4 500 000 000€ yapar ve her Türk 100€ bozdursa 600 000 000€ yapar. Bu da Avrupa ülkelerinin Türkiye'den para almak zorunda kalması demek, bu kadar büyük talep Doların ve Euronun ucuzlamasını sağlayacaktır. Bozdurduğumuz paraları da Türkiye'de harcarız. Bir önceki seçimde seçimin kaderini Biz Avrupalı Türkler belirledik, eminim bu seçimdede inşallah bizler belirleyecez. Bu şekilde düşmanlarımızın oyununu bozmuş oluruz. Türkiye gücüne güç katar. 100 € bozdurma işini, herkes yapacak seviyede. Nemrud'a karşı olmak yetmez, İbrahim'in yanında olmak gerekir. Karınca 🐜 misali bu ateş bizlerin taşıdığı birer damla 💧 su ile sönecektir.  Allah hepimizin yardımcısı olsun. (Yurtdışında telefonlara gönderilen bir toplu mesaj) 

 • Dolar yükseliyor diye göbek atanlar, Euro yükselince el ovuşturanlar, mal varlıklarını yurtdışına kaçıranlar bulunup tespit edilsin. Millet bu alçakları tanısın! (Sosyal Medyadan)  

Ekonomide Operasyon...!Bu gece itibariyle yüklü miktarda döviz piyasadan çekildi.Dolar şu an itibariyle 5 TLye doğru tırmandırılıyor. Çok yoğun döviz alım talebi var ve yoğun yurtdışı kaynaklı döviz alımı yapılarak ekonomik operasyon bombardımanı başlatıldı. Sahur vakti dahi dolar yükseltiliyorSabah itibariyle millet uyandığında sosyal medayada felaket senaryoları patlatacaklar. Ülkesini seven her vatandaş bu tuzağa kanıp gaza gelmeden sakince 24 Haziranı beklemeli ve cevabını vermelidir. 
Abdülhamid Han'ı da aynı tuzaklarla indirdiler ve 10 yılda imparatorluk kaybedildi..O dönemi bilenler oynanan oyunların aynı olduğunu anlarlar. Necip milletimiz 15 Temmuzda sokakta verdiği cevabı ekonomide de verecektir. 24 Haziranda da sandıkta gereğini yapacaktır.İngiliz 

Bloomberg Tv..“Doların yükselişindeki temel faktör Türkiye ekonomisinin kötü olması değil. Yabancı yatırımcıların Türkiye siyasetinde Erdoğan’ı istememesi.” Bu döviz operasyonu seçim öncesi Rusya'da Putin'e de yapıldı. Adamın oyu %60 dan %74 e çıktı. Yani Ruslar oyunu gördü. Ona göre oy verdi.Allah hakkımızda, en hayırlı olanı nasip eylesin ...Allah Rızası için Bu yazıyı paylaşıp yayalım. (Telefonlara gönderilen toplu mesajlardan bir misal)

 •  Merkez Bankası bu aşamada ne yapmalı? Şimdi ortada bir yangın var! Bu yangın suyla sönecek bir yangın değil, petrol yangını.  Buna köpükle müdahale etmek lazım. Ben olsam ne yaparım açıkçası: 10 milyar dolar şakkadak satarım. Şaşırır millet; hiç beklemedikleri bir hareket. Niye satıyor, nasıl satıyor, hani rezervleri düşüktü filan derler. Demek ki rezervleri varmış diyecekler. Normal şartlarda. Arkadan bir 10 milyar daha satarım, yirmi. yetmedi bir 10 milyar daha satarım. Biter ondan sonra. (Necmettin Batırel/ CNN Türk)

 • Dolar dolsa ne olur, dolmasa ne olur!? (Binali Yıldırım, Başbakan)

 • 24 Hazirandan sonra piyasaya 30 milyar dolar pompalayınca seyreyleyin gümbürtüyü. Dolar tepetaklak düşecek inşaallah. O dolar tüccarlarının halini birlikte göreceğiz inşaallah. Hele cumhurbaşkanımızı %55/60larla seçelim göreceksiniz sonuçları inşaallah. (Melih Gökçek, Sosyal Medyadan) 

 • Döviz ve faiz üzerinden bize çekilen küresel finans operasyonunun merkezi Londra. Londra merkezli fonlar ve bunlarla işbirliği yapan içerdeki bazı fon ve kuruluşlar. Türk Devleti OHAL çerçevesinde kendine operasyon çeken tüm bu fon ve kuruluşların mallarına el koymalıdır. (Ömer Turan, Sosyal Medyadan)

 YETMEZ, ACİZANE BENİM DE TEKLİFLERİM VAR:

 • Memleket genelinde döviz bürolarına kayyum atansın. Fakat bürolar kapatılmasın kesinlikle. Kapatılmasın ki dolar alarak memleketi çökertmeye çalışanlar avlanabilsin. Dolar alanlar terörist ilan edilsin. Mallarına el konulsun. Sürüm sürüm süründürülsünler. 

 • Halk fişteklensin; evinde döviz bulunduran akrabalarını ihbar etsinler. İhbarlar sür'atle değerlendirilerek DOTÖ üyesi hainlerin tepesine çökülsün! 

 • Yaklaşmakta olan bin aydan hayırlı Kadir Gecesi münasebetiyle camii avlularında dolar yakma ayinleri düzenlensin. Halk cuma hutbelerinde döviz yakmanın faziletleri hususunda bilinçlendirilsin. Hayrettin Karaman ulul emre itaat etmeyerek döviz bozdurmayanların katline fetva versin. Döviz biriktirenler tövbeye davet edilsin.

 • Memleketimizin üzerindeki gözlerden kurtulmak için nazar duası dağıtılsın, ehl-i fitne olan Almanya'ya beddua okunsun, merkez bankası rezervlerine kurşun dökülsün. 

 • Doların itibarına gölge düşürülsün; kaşı-gözü ayrı oynuyor diye adı çıkarılsın. Polim yaptığı ima edilsin. 

 • Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi-Dolar adlı bir dizi çeksin. İbrahim Tatlıses 'ABD dolarına sahip çık, yaylalar yaylalar' diye türkü çığırsın. Hülya Koçyiğit 'memlekette dolara bile baskı yol, göriyorsınız, mikemmel' diye demeç versin. Ramazan davulcuları dolar aleyhine maniler okusun. Günde en az iki saat A Haber seyretmek mecburi olsun, evlere sayaç takılarak yeterince A Haber seyretmeyip bulanık kafayla 'ulelek ulek diye ortalığı karıştıranlar cezalandırılsın.  

***

Bazı cahiller de ekonominin düzelmesi için memleketteki adaletin yeniden tesis edilmesi, yolsuzluk ve hukuksuzlukların korkusuzca üzerine gidilmesi, israfın ve şatafatın bitirilmesi, yatırımcıya güven verilmesi, toplumdaki kutuplaşmaları ortadan kaldıracak adımların ivedilikle atılması, tek adam yönetimine derhal son verilmesi, dış politikadaki kavgacı tutumun terk edilmesi, çiftçilere ve sanayicilere teşvikler verilmesi, üretim ekonomisine geçilmesi vs. gerekir şeklinde ipe-sapa gelmez açıklamalar yapıyorlar. Vatanımızın bilge evlatları ne diyor, bunlar ne diyor!? Laf ola beri gele kabilinden boş lakırdılar işte. Milli ve yerli eğitim şart; çok mesafeler alındı bu alanda da ama hala aradan bazı defolular çıkıyor.

*

Yıllar önce bir köşe yazısında şu cümleyi okumuştum: "Bizde bu cehalet oldukça bu toprakları bize bırakmazlar!"

Yalnız Muhalif 


    


Kommentare

Beliebte Posts aus diesem Blog

Tayyip Erdoğan'a Neler Oluyor Böyle?!

MUTLAKA SEYRETMENİZ GEREKEN 12 FİLM

Stefan Zweig Neden İntihar Etti?