Veyl Olsun Merkez Bankasına!Memleketimizi her alanda köşeye kıstırıp, milli ve yerli iktidarımıza akla-hayale gelmeyecek oyunlar oynayan dış güçler, bütün kozlarını masaya sürmüş vaziyette. 

Dış mihraklarla işbirliği içindeki bazı menfur lobiler, kumpaslarına devam ediyor:

Faiz Lobisi,

Dolar Lobisi,

Patates Lobisi, 

Baklagiller Lobisi,

Et, Süt, Yoğurt ve Tereyağı Lobileri,

Şarbon Lobisi,

Tuvalet Kağıdı Lobisi...

Hepsi kol kola girmiş, aziz vatanımızın üzerinde kara bulutlar gibi geziyorlar.

Böyle olağanüstü hallerde olağanüstü tedbirler almanın gerekliliği üzerine uzun uzadıya konuşmaya lüzum yok. 

Bütün bu oyunları ve entrikaları bulunduğu yüksek rakımlı tepeden, şahin gibi keskin gözleriyle anında sezen ve büyük fotoğrafı şakkadanak gören mübarek reisimiz, gerekli adımları derhal atıyor.

Öncelikle en güvendiği insanlardan olan talihli kul, Damat Berat Albayrak'a hem hazineyi hem maliyeyi teslim ederek, vatan düşmanlarının infiale kapılmasını sağlayan cumhurbaşkanımız, kadim kitaplarımızdan aldığı ilhamla, memleket toprakları memalik-i şahane vasfına haiz olarak, hanedanın malı sayılmalıdır fehvasınca, ülkenin elde kalan bütün mallarını, önce Varlık Fonu'na devretti, sonra da bu fonun başına kendisini yönetim kurulu başkanı olarak atadı;
vekil-i mutlakı ise tabii ki damad-ı muhterem, Berat Albayrak.

Böylece ülkemiz doksan beş senelik aranın ardından asli ayarlarına geri dönmüş oldu.

Fakat ülkede hainden geçilmiyor ki! 

Reis-i Cumhurumuzun, bütün ekonomi uzmanlarına ders niteliğinde olan 'faizler derhal düşmeli' açıklamasına aldırış etmeyen merkez bankası, utanmadan-arlanmadan, yüzü dahi kızarmadan, faiz yükseltti. Bu hamlenin ardından dolar düşüşe geçtiyse de bunun uluslararası komplonun bir parçası olduğu hususunda şüphe yok! Ülkemizi bile bile uçuruma sürükleyen, merkez bankası denen bu kurum, ne yapmaya çalışmaktadır, nereye varmak istemektedir!? 

Veyl olsun merkez bankasına! 

Kanaat-i acizanem, sayın cumhurbaşkanımız bir fedakarlıkta daha bulunarak, diğer damadını da merkez bankasının başına atamalıdır! Başka çare yok! 

Lütfen, gecenizi gündüzünüze katarak uğrunda çalışıp didindiğiniz, şehit kanlarıyla sulanmış şu aziz vatanımız için, bu fedakarlığı da yapınız, sayın cumhurbaşkanım.

Yapınız ki, ehl-i fitne ve'l firak bir daha faiz yükseltecek cesareti bulamasın!


Yalnız Muhalif / 13 Eylül 2018


Bu blogdaki yazıları takip etmek için yukarıdaki 'abonieren' butonuna basmanız, e-mailinizi vermeniz ve e-mail adresinize gelecek onay linkini tıklamanız yeterli olacaktır.

Kommentare

Beliebte Posts aus diesem Blog

Tayyip Erdoğan'a Neler Oluyor Böyle?!

MUTLAKA SEYRETMENİZ GEREKEN 12 FİLM

Stefan Zweig Neden İntihar Etti?